Przeprowadzki Włochy w Warszawie

Zadzwoń 503 181 933

Kiedy myślimy o przeprowadzce, zazwyczaj naszym oczom ukazuje się maraton pakowania, niekończące się listy do odhaczenia i perspektywa adaptacji do nowego otoczenia. Co jednak, gdyby ta przeprowadzka oferowała coś więcej niż tylko zmianę adresu? Co, jeśli moglibyśmy przenieść się do... Włoch, nie wychodząc z Warszawy? Mowa o dzielnicy Warszawa - Włochy, która swoją nazwą zaprasza nas do urokliwego miejsca zachowując przy tym wszystkie wygody stolicy Polski. Włochy w Warszawie to nie tylko nazwa na mapie; to zaproszenie do odkrycia, co czyni tę dzielnicę unikatową i dlaczego przeprowadzka tutaj może być dobrym wyborem!

Położenie Warszawa Włochy na mapie oraz Herb dzielnicy. Źródło: Wikipedia.

Przeprowadzka, Włochy i łatwość z jaką mówi się "ciao"!

Przeprowadzka na Włochy może brzmieć jak wyzwanie logistyczne godne największych podróżników, jednak w tym przypadku nie będziesz potrzebował ani paszportu, ani znajomości języka włoskiego, ani włoski numer identyfikacji podatkowej. Jedyne potrzebne dokumenty to te, które posiadasz. Wystarczy decyzja, usługi transportu, dobra firma przeprowadzkowa … i Włochy czekają.

Od połowy roku 1994 r. Włochy zyskały samodzielność jako gmina. Od października 2002 r. w związku z wejściem w życie nowej ustawy warszawskiej, ten teren stał się jedną z 18 dzielnic stolicy. Przed wojną dzielnica była wsią, prawa miejskie zyskała w 1939 – niestety historia nie była dla niej łaskawa.

Dzielnica Warszawa – Włochy ma bardzo ciekawą historię, dlatego jeśli planujesz przeprowadzkę do Warszawa Włochy, decydujesz się na zamieszkanie w jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy, gdzie każdy krok może odkryć kolejne skarby metropolii.

Włochy - nazwa i wszystko na miejscu?

Zacznijmy od początku – skąd wzięła się ta intrygująca nazwa? Historia mówi, że nazwa dzielnicy wzięła się od gospody o nazwie „Włochy”, którą prowadził włoski jezuita. Dziś, Włochy to nie tylko wspomnienie gospody, ale przede wszystkim dynamicznie rozwijająca się dzielnica, która zachowała swój lokalny charakter, łącząc w sobie elementy typowe dla wielkiego miasta z przytulną atmosferą. Na terenie Włoch warszawskich znajdują się szkoły podstawowe, restauracje, które serwują pyszne jedzenie, biura, firmy, instytucje kulturalne, finansowe. Tu załatwisz sprawy bankowe, ale też przeprowadzisz kompleksowy przegląd auta. Dzielnica to: 6 szkół podstawowych, 3 licea ogólnokształcące, siedzibę ma tu także Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego jak też prywatna Uczelnia Techniczno-Handlowa.

Wszystko czego potrzebujesz w większych miastach zawiera w sobie dzielnica Warszawa – Włochy.

Źródło: Wikipedia.

Planujesz przeprowadzke?

Porozmawiajmy o tym jak możemy Ci pomóc

Apartamenty Raków, Włochy. Źródło: GetHome.
Hotel Mercure. Źródło: GetHome.

Charakter i mieszkańcy - mieszanka wybuchowa jak włoska pizza, ale bez języka włoskiego

Nowe życie w Warszawie Włochach to przeprowadzanie się do miejsca, które jest dość różnorodne z wielu względów. Więc śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że znajdą tam swoje miejsce zamieszkania zarówno ci, którzy są singlami, młode rodziny, ale też artyści, poszukujący inspiracji. Włochy to dzielnica podmiejska otaczająca warszawskie lotnisko Chopina.

To tu, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją, a uliczki dzielnicy rozbrzmiewają echem historii, mieszkańcy tworzą unikalną społeczność.

Nie ma tutaj wielkich blokowisk, a coraz więcej nowoczesnych osiedli. Koszty życia są racjonalne i nie nadszarpują konta bankowego.

Be większych problemów dotrzesz też do centrum miasta, a znalezienie pracy w obrębie dzielnicy, czy w sąsiadujących z nią dzielnicach też nie jest trudne. Dzielnica graniczy od zachodu z Ursusem, od północy z Bemowem i Wolą, od wschodu z Ochotą i Mokotowem, Sporo tu siedzib firm.

To dzielnica, gdzie możesz poczuć się jak w mniejszym miasteczku, a jednocześnie korzystać z uroków wielkomiejskiego życia

Problemy? Tak, ale czyż Włochy bez wyzwań byłyby takie same?

Jak każda dzielnica, Włochy również mają swoje wyzwania. Jednym z nich jest rozwój infrastruktury komunikacyjnej, który nie zawsze nadąża za szybkim tempem wzrostu liczby mieszkańców. Dlatego przeprowadzka może być uciążliwa. Zmiany, nieprzejezdne fragmenty i wielka dynamika zmian wymagają dobrej znajomości topografii dzielnicy i może być frustrująca nawet jeżeli posiadasz prawo jazdy już wiele lat.

Podróż samochodem i zamieszkanie we własnym domu może przynieść sporo frustracji w kwestii dotarcia pod nowy adres, szczególnie jeżeli nie zdecydowałeś się na firmę przeprowadzkową i pracowników fizycznych, którzy przetransportowali Twój dobytek. Dlatego jeżeli ważne dla ciebie jest poczucie bezpieczeństwa i

Dlatego warto podjąć współpracę z profesjonalną firmą od przeprowadzek.

Innym tematem może być ograniczona ilość zieleni w niektórych rejonach, co dla wielu stanowi istotny element jakości życia. Jednak mieszkańcy Włoch są znani z tego, że mają swój styl życia i potrafią działać wspólnie na rzecz poprawy swojego otoczenia, co sprawia, że dzielnica ta jest dynamiczna i pełna życia, a piękne krajobrazy wcale nie są tu obce.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina. Źródło: GetHome.
Park Kombatantów - Stawy Koziorożca. Źródło: GetHome.
Targowisko Bakalarska. Źródło: GetHome.

Historia ukryta za rogiem

Włochy to również kawałek historii Warszawy. Czy wiecie, że w tej dzielnicy znajduje się jeden z najstarszych lotnisk w Polsce – Lotnisko Warszawa-Okęcie, które otwarto w 1934 roku?

Przeprowadzka do Warszawskich Włoch to nie tylko zmiana adresu, to przede wszystkim zanurzenie się w unikatowej historii i kulturze, której nie znajdziecie w żadnej innej dzielnicy. Tak więc, jeśli planujecie przeprowadzkę, pamiętajcie, że w Włochach każda przeprowadzka może być jak włoskie wakacje – pełne słońca, uśmiechów i.… no cóż, niespodziewanych przygód związanych z wyzwaniami przeprowadzkowymi.

Przydatne linki

ul. Łopuszańska, Raków Włochy. Źródło: GetHome.