Przeprowadzki, Bielany i odrobina ...wiedzy.​

Szybki dojazd do centrum, dostęp do usług i liczne rozrywki. Bielany, miejsce od kilku pokoleń cieszące się niesłabnącym powodzeniem i atrakcyjne dla mieszkańców. Jak się przeprowadzić na Bielany bezstresowo, szybko, bez przykrych niespodzianek?

Położenie Bielan na mapie Warszawy oraz Herb dzielnicy. Żródło: Wikipedia.

Przeprowadzka - Bielany mają charakter.

Bielany są jedną z najładniejszych i najbardziej zielonych warszawskich dzielnic. W dodatku to dzielnica z nie małą historią, o której pisano już przedwojenne piosenki. Dzielnica ma liczne zalety duża ilość terenów zielonych, Sąsiedztwo Kampinoskiego Parku Narodowego, znajdują się tu cztery stacje metra, świetnie rozwinięte usługi i infrastruktura miejska powoduje, że Bielany cieszą się popularnością wśród inwestorów, a liczba mieszkańców systematycznie wzrasta.

Przeprowadzka na Bielany, jakie są jej ciemne strony?

To świetna dzielnica do zamieszkania. Aktualnie Bielany cieszą się uwagą inwestorów, młodych rodzin, firm, a także osób stawiających na klimatyczne nieruchomości klasy premium – tu dużą rolę odgrywa zabudowa na Starych Bielanach, gdzie zachwyca klimatyczna architektura budynków.

Stare Bielany, to miejsce, gdzie spotyka się charakterystyczne bloki z lekko spadzistymi dachami, niektóre wciąż z oryginalną, ceglaną elewacją, to tzw. osiedle „Zdobycz robotnicza” którego budowa zaczęła się jeszcze przed II wojna światową.

Tak klimat to jedno, ale tak stare budownictwo podczas przeprowadzki na Bielany stanowi wyzwanie. Transport mebli w starych blokach, w których klatki schodowe nie zawsze odpowiadają wielkością gabarytom mebli sugeruje, żeby usługi transportowe i przeprowadzkowe powierzyć profesjonalnej firmie.

Planujesz przeprowadzke?

Porozmawiajmy o tym jak możemy Ci pomóc

Przeprowadzki firm i biur - Bielany i firma w nowym lokum

Część Bielan dynamicznie się rozbudowuje, przez co oferta lokali usługowych i biur jest interesująca. Biuro i firma na Bielanach to strzał w dziesiątkę, ale… w związku z atrakcyjnością developerską dzielnicy nieustannie są problemy z drogami dojazdu. Dlatego też przeprowadzka biura musi być dobrze zaplanowana i zreserchowana, bo sytuacja w tej dzielnicy może zmienić się z dnia na dzień. Stąd, żeby zaczadzić sobie nerwów i czasu warto zlecić usługi przeprowadzki doświadczonej, rzetelnej i dobrze znającą dzielnicę firmie, która znajomość dzielnicy

Plac Konfederacji na Starych Bielanach. Żródło: Wikipedia.
Park Młociński. Żródło: Wikipedia.
Rezerwat przyrody Las Bielański. Żródło: Wikipedia.

Przeprowadzki mieszkań na warszawskich Bielanach​

Firma to jedno, przeprowadzki domów jeszcze inna kwestia, ale zabudowa mieszkaniowa często na Bielanach stawia nie małe wymagania. W Przeprowadzki po Warszawsku wykonujemy przeprowadzki na Bielanach i wiemy, że założeniem budowy socrealistycznej w wielu przypadkach było szybko, tanio i nieskomplikowanie. Stąd polski normatyw mieszkaniowy kulał, również w kwestii wind, szerokości klatek czy drzwi. To wszystko w starszym budownictwie na Bielanach stanowi pewna barierę w sprawnej przeprowadzce, bo wymaga np. rozłożenia i rozmontowania mebli, albo transportu niektórych z nich np. balkonem. Co nie zawsze jest też możliwe, bo Bielany to dość często propozycja mieszkania z ogródkiem. Pomysł świetny dla mieszkańców parterów, jednak przy przeprowadzce do mieszkania wyżej wiemy, że będzie konieczny demontaż mebli.

Co ma wiedzieć firma przeprowadzkowa na Bielanach

Bielany to utrudnienia w ruchu. Niezależnie od tego czy jesteś na starych Bielanach, gdzie centralny plac osiedla, w myśl założeń projektantów, miał stanowić rodzaj małomiasteczkowego rynku wyznaczonego przez pierzejową zabudowę, o lekko pochyłych dachach i kameralnej atmosferze podwórek-ogrodów, czy jesteś w części z dynamicznym rozwojem. W obu przypadkach Bielany to problemy z transportem, dojazdem. W starych częściach czasami nie można podjechać bezpośrednio pod klatkę, co w perspektywie przenoszenia kartonów i mebli podczas przeprowadzki jest sporym utrudnieniem, w nowych częściach często po prostu dojazdy nie są gotowe, albo pozamykane i przebudowywane. Stąd podczas przeprowadzki na Bielany w zawiązku z dynamiką rozwoju dzielnicy przez co nie zawsze da się podjechać bezpośrednio pod klatkę.

Zabudowania UKSW przy ul. Wóycickiego. Żródło: Wikipedia.
Galeria Młociny. Żródło: Wikipedia.
Dawny Zespół klasztorny Kamedułów na Bielanach. Żródło: Wikipedia.

Przeprowadzki Warszawa... Bielany....dzielnica indywidualnych potrzeb

O większości niespodzianek podczas przeprowadzki na Bielany już wspomnieliśmy, jest jeszcze jedne aspekt Bielan, za które kocha się tę dzielnicę, ale… bywa też trudny przy planowaniu transportu przedmiotów. Otóż wielość parków, terenów zieleni to atut, który… wymaga bardzo indywidualnego podejścia podczas przeprowadzki. Chronione tereny zielone: Las Bielański, Park Olszyna, Park Herberta wymagają nadłożenia kilometrów, znajomości dróg i objazdów, żeby sprawnie i szybko dotrzeć na miejsce przeprowadzki.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przy ul. Podleśnej. Żródło: Wikipedia.