Przeprowadzki Mokotów

Dzielnica ta sąsiaduje z warszawskim Śródmieściem, a co za tym idzie dzieli ją niewielka odległość od centrum. Mokotów jest jedną z największych dzielnic Warszawy. Poza tym nieustannie się rozbudowuje i pomimo swojego historycznego charakteru jest nowoczesna i dynamiczna, a swoje siedziby lokują w niej ambasady i placówki dyplomatyczne. To także teren, na którym nieustannie powstają nowe ośrodki handlowo-usługowe czy centra biznesowe i biurowce. Stąd przeprowadzka na Mokotów to poniekąd drugie imię tej dzielnicy.

Położenie Mokotowa na mapie Warszawy oraz Herb dzielnicy. Źródło: Wikipedia.

Przeprowadzki biur i firm na Mokotów

Wiele firm inwestuje w budowę nowych obiektów w tej części Warszawy, dzięki czemu bez względu na to czy szukasz nieruchomości na rynku pierwotnym czy wtórnym, na Mokotowie znajdziesz miejsce dla swojej firmy, zarówno tej dużej, jak i mniejszego biura. Przy przeprowadzce firmy czy biura warto rozważyć współpracę z firmą transportową. Skoro Mokotów to dzielnica biznesu, to wskazane jest podejście: „czas to pieniądz”. Stąd warto zlecić przewóz mebli biurowych, większych sprzętów czy archiwum. Czasami przecież konieczny jest demontaż mebli, co również możesz zlecić firmie. Czy opłaca się w tej opcji tani transport mebli? Warto szukać rozwiązania środka. Opcja najtańsza czasami okazuje się być nie do końca profesjonalna.

Pole Mokotowskie. Źródło: Wikipedia.

Co trzeba wiedzieć przy przeprowadzce mieszkania na Mokotów?

W tej części Warszawy znajduje się mnóstwo nowoczesnych obiektów, a te są wyposażone w różne udogodnienia. Fakt jest taki, że na pewno budynki w większości wyposażone są w windy, ale posiadają również dodatkowe zabezpieczenia: monitoring czy całodobowa ochrona, kody do bramek, ogrodzone osiedla, kody do drzwi, karty zamiast kluczy itp. Stąd też przeprowadzki do dzielnicy Mokotów bywają wymagające, frustrujące i trudniejsze, bo kiedy za każdym razem niosąc ciężki karton musisz zatrzymać się, żeby wbić kod, w pewnym momencie jesteś sfrustrowany. Odpowiednie zabezpieczenie jest in plus, ale w momencie organizacji przeprowadzki, Mokotów może być denerwujący. Dlatego usługi transportowe to świetny plan przy przeprowadzce na Mokotów.

Planujesz przeprowadzke?

Porozmawiajmy o tym jak możemy Ci pomóc

Przeprowadzka na Mokotów, dlaczego warto tam mieszkać?

Mokotów to dzielnica, która nie bez powodu wybierana jest jako miejsce zamieszkania przez osoby w różnym wieku. Okolice nowego mieszkania na Mokotowie daje spore możliwości w zakresie rozwoju.

Mimo swojej wielkości Mokotów ma mnóstwo pięknych okolic, zabytków architektonicznych, należy do nich między innymi willa Dom Welecki. Poza tym nowe budownictwo proponuje świetne rozwiązania mieszkaniowe: ciekawe rozwiązania architektoniczne, przestrzenie we wnętrzach, duże loggie i balkony, współczesne rozwiązania związane z bezpieczeństwem osiedli, bloków sprawią, że mieszkania są bardzo atrakcyjne.

Poza tym to też świetna dzielnica w kwestii infrastruktury. W dzielnicy funkcjonuje 100 państwowych szkół, mniej więcej 80 placówek edukacyjnych niepaństwowych, w tym również szkoły podstawowe, średnie, jak i uczelnie wyższe. W tej dzielnicy swoją siedzibę ma również WSH, wybrane wydziały Uniwersytetu Warszawskiego, Uczelnia Łazarskiego i inne.

Pałac Królikarnia. Źródło: Wikipedia.
Pałac Szustra. Źródło: Wikipedia.
Ulica Wołoska na wysokości ul. Konstruktorskiej. Źródło: Wikipedia.
Centrum handlowe Sadyba Best Mall. Źródło: Wikipedia.

Co musi wiedzieć Firma przeprowadzkowa? Mokotów ma wymagania.

Mokotów, ale i każda inna dzielnica, wymaga pewnego standardu. Jedną z rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę we współpracy i podpisywaniu umowy z firmą od przeprowadzek jest to, aby miała w swojej usłudze sprzątanie podczas przeprowadzki.

W dzielnicy, gdzie dynamika przeprowadzek jest duża, brak systematycznego sprzątania w czasie przeprowadzki bywa dużym problemem. To błąd firm, który potem przekłada się na relacje z mieszkańcami osiedli i może przysporzyć kłopotów i spotkań ze strażą miejską. Im bardziej zadbamy o porządek, tym szybciej skończy się przeprowadzka. Poza tym porozrzucane folie bąbelkowe, zabezpieczenia narożników w windach, czy na schodach, na pewno wpłynął negatywnie na wizerunek nowych mieszkańców. W biznesowej i eleganckiej dzielnicy Mokotów trzeba o tym pamiętać jeszcze bardziej. Transport to nie wszystko możesz wymagać od firmy, żeby rozładunek na warszawskim Mokotowie był zabezpieczony również przez opcje posprzątania pozostałości po zabezpieczeniach, jeżeli takie się pojawią.

Co musisz wiedzieć, kiedy czeka Cię przeprowadzka na dzielnicę Warszawa- Mokotów.

Planując zakup mieszkania lub domu na Mokotowie masz do wyboru ponad dziesięć rejonów. do Wyględów, Stegny, Sadybę, Wierzbno, Stary Mokotów, Sielce, Siekierki, Czerniaków, Służewiec, Służew, Ksawerów i Augustówkę. Niektóre z tych rejonów to zabudowa stricte willowa (jak Sadyba), niektóre to nowoczesne budownictwo, bloki i biurowce (to tu znajduje się tzw. Mordor przy Domaniewskiej). Istnieją badania, które wskazują, że średnio co piata osoba, która chce wyprowadzić się do Warszawy, lub która chce zmienić warszawską dzielnicę celuje w to, aby osiedlić się właśnie na Mokotowie. Co w związku z tym? Przeprowadzki, Warszawa, Mokotów to chleb powszedni mieszkańców tej dzielnicy, która jednak stawia wymagania. Dlatego warto podjąć współpracę z firmą od przeprowadzek, jeżeli zdecydujesz się na profesjonalną firmę czy nawet taxi bagażowe, to masz pewność, że w takiej lokalizacji jak Mokotów start będzie dużo prostszy.

Służewski Dom Kultury. Źródło: Wikipedia.
Zajezdnia tramwajowa „Mokotów“. Źródło: Wikipedia.
Łacha Siekierkowska, po lewej widoczne Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Źródło: Wikipedia.